Ania Shirley
18 lutego 2022

Ania z Zielonego Wzgórza to jedna z tych postaci, która może być kojarzona nie tylko przez jedno pokolenie. Jest to bohaterka, która została stworzona już dekady temu, ale nadal nie przestaje być sławna. Lucy Maud Montgomery stworzyła bohaterkę, która jest uwielbiana przez pokolenia zarówno starszych osób, jak i młodszych osób. Co jeszcze watro wiedzieć na temat Ani to to, że mało który bohater ma taką wyobraźnię, jak ona.

Ania Shirley

Ania Shirley nie miała za wiele szczęścia w życiu. Była ona skazana na samą siebie przez wiele czasu. Jej rodzice zginęli nieszczęśliwie w wyniku czego, nie miał się nią kto zająć. Ania trafiła jednak w końcu w miejsce, gdzie miała szansę na nowy, lepszy start. Był to dom Maryli oraz Mateusza. To starsze już rodzeństwo chciało zaadoptować pierwotnie chłopca, by pomagał im w gospodarstwie, jednak ostatecznie przygarnęli dziewczynkę, jako że Ania w kilka dni skradła ich serca. Ania jako dziecko nie była spokojna, co nie oznaczało też, że była niegrzeczna. Była ona po prostu dzieckiem pełnym fantazji, które lubiło przeżywać przygody w głowie, jak i poza nią. Ania nie nudziła się nawet wtedy, kiedy nie miała obok siebie nikogo. “Ania z Zielonego Wzgórza” dostaniesz na stronie www.taniaksiazka.pl.

Zielone Wzgórze

Zielone Wzgórze okazało się dla Ani domem idealnym. To właśnie tam dostała swój własny kąt, możliwość edukacji, a także serce od Maryli oraz Mateusza. Mimo swojego niecodziennego wyglądu Ania wyróżniała się także inteligencją. Z czasem zdołała przekonać do siebie wiele osób właśnie dlatego, że nie przestawała się rozwijać oraz wierzyć w siebie. Warto podobnie jak Ania nie poddawać się mimo przeciwności losu. To właśnie one najlepiej kształtują charakter i sprawiają, że można udowodnić sobie, że jest się w stanie zrobić dużo więcej, niż wszystkim się wydaje. Ania Shriley z czasem z niechcianej sieroty przeistoczyła się w inteligentną, młodą kobietę, z twardym charakterem oraz dużą dozą empatii. Warto spojrzeć na historię Ani z Zielonego Wzgórza jeszcze raz od nowa. Ta historia jest bowiem pełna niespodzianek i inspiracji.