Ania z Zielonego Wzgórza- co warto wiedzieć o książce?
18 lutego 2022

Ania z Zielonego Wzgórza to książka, która jest dziełem pisarki piszącej prosto z serca. Lucy Maud Montgomery stworzyła powieść, która jest ponadczasowa. Losy Ani inspirują pokolenie za pokoleniem. Ania i jej niesamowita osobowość już na stałe zapisały się w klasykach literatury. Opowieść o tym, jak mała, porzucona dziewczynka przekształca się, niczym brzydkie kaczątko w pięknego łabędzia okazała się tym, co skradło serca czytelników na całym świecie. Co jeszcze warto wiedzieć o książce Ania z Zielonego Wzgórza?

Powieść Ania z Zielonego Wzgórza

Ania z Zielonego Wzgórza to opowieść, która po kolei opowiada o tym, jak porzucone dziecko szuka swojego domu, gdzie dostanie ciepło oraz warunki do wzrostu, a także, to jak człowiek może się zmienić na lepsze. Ania dzięki swojemu wysiłkowi osiągnęła wiele. Nie zawdzięczała tego szczęścia w życiu, dobrze sytuowanej rodzinie, ale samej sobie. Ania sama dla siebie zrobiła wiele, a pomagali jej w tym inni, którzy zobaczyli w niej tlący się talent. Ania była obdarzona wieloma talentami, w tym sztukę pięknego wysławiania się. Zwracała dużą uwagę na właściwy dobór słów oraz artykulację, co nie raz przyciągało uwagę innych.

Ania Shirley- co otrzymała na Zielonym Wzgórzu?

Ania na Zielonym Wzgórzu otrzymała coś, czego jeszcze nigdy nie miała. To właśnie tam znalazła dom, który okazał się dla niej ostoją. Ania nie tylko podejmowała się tam nowych wyzwań, ale też starała się, jak mogła, by pokazać Maryli oraz Mateuszowi, że dobrze zrobili, zostawiając ją. Ten wybór dla Maryli oraz Mateusza okazał się decyzją, jakiej nie pożałowali, a z której bardzo się cieszyli. Ania była dla nich prawdziwym członkiem rodziny, który robił wszystko dla domowego ogniska. Ania dorastając, stawała się coraz to piękniejsza, co nie uszło uwadze mieszkańcom małego miasta. Ania z czasem doczekała się wielu zaszczytów, które były dla niej powodem do dumy. Warto mieć takie podejście jak Ania i zawsze oczekiwać od życia czegoś więcej i całkowitego spełnienia się.