Lucy Maud Montgomery i Ania z Zielonego Wzgórza
18 lutego 2022

Lucy Maud Montgomery to pisarka, która stworzyła niepowtarzalną książkę oraz postać książkową. Mowa tutaj o Ani z Zielonego Wzgórza. Ania z Zielonego Wzgórza to postać, która oczarowała czytelników na całym świecie. Ania nie jest wyjątkowa dlatego, że jest osobą o ponadprzeciętnych zdolnościach, ale dlatego, że jej osobowość i historia razem dały inspirujące połączenie dla następnych pokoleń. Warto przyjrzeć się postaci Ani oraz historii, która została na jej temat opowiedziana.

Ania z Zielonego Wzgórza- czy to powieść tylko dla dzieci?

Ania z Zielonego Wzgórza dla niektórych może być znana jako lektura szkolna. Jednak Ania z Zielonego Wzgórza to książka, którą mogą wybrać także dorośli czytelnicy. Lucy Maud Montgomery pisała nie tylko dla dzieci, ale też dla dorosłych. Jej wielki talent pisarski jest idealny do odbioru nie tylko przez dzieci, ale też przez dorosłych. Ania jest opisana tak, by mogły ją zrozumieć dzieci, ale to dorosłe osoby będą mogły sobie najlepiej wyobrazić tułaczkę Ani i jej osamotnienie w młodości. Warto przyjrzeć się książce i emocjom, jakie przekazała amerykańska pisarka. Co jeszcze skrywa ta popularna historia?

Ania z Zielonego Wzgórza- jakie wątki są jeszcze istotne?

Ania z Zielonego Wzgórza to postać, która jest dowodem na to, że nie trzeba mieć wszystkiego, by być spełnionym. Dziewczyna przyszła na świat w nieszczęśliwym czasie, szybko stała się sierotą i już w tym czasie można by powiedzieć, że dla dziewczynki nie ma nadziei. Jednak sama Ania nie poddała się i trzymała się każdej kropli nadziei, jaką dostała. Ania dała sobie także rady, dzięki wielkiej wyobraźni, jaką posiadała. Dziewczynka nie bała się marzyć o wielkich rzeczach, mimo że wiele osób powiedziałoby, że realnie nie ma nie szansy. Warto być jak Ania i nie bać się śnić o czymś, co pozornie pozostaje poza zasięgiem naszych możliwości. Przyszłość może nieść ze sobą wiele niespodzianek, również tych, których nigdy nie spodziewaliśmy się. Warto mieć to na uwadze i zawsze patrzeć na świat oczami optymisty.